SORUN ÇÖZME İPUÇLARI ve YAKIT TASARRUFU

 

Bu ipuçları, size aracınızda oluşabilecek sorunlarda yardımcı olabilecek ve STP® ürünleri hakkında bilgi sağlayacaktır. Aynı zamanda aracınız düzgün çalışmıyorsa servisinize götürüp kontrol ettirmenizi öneririz.

 

ÇALIŞTIRMA ZORLUKLARI

Sabahları motorunuzu çalıştırmayı başarmadan önce birkaç birkaç kez denemeniz gerekiyor mu? Bu durum yakıt sisteminde çökelti / kirlilik gibi pek çok farklı sorunun belirtisidir. Şu ürünleri tavsiye ederiz: STP® Benzin Enjektör Temizleyici,  STP® Dizel Enjektör Temizleyici, STP® Benzin Tam Yakıt Sistem Temizleyici veya STP® Dizel Tam Yakıt Sistem Temizleyici.

 

DUMAN

Aracınız rölantideyken ya da durduğu konumdan hız kazanırken egzozdan duman mı çıkarıyor? Bunun sebebi sübap yatağının ve piston halkalarının aşırı yıpranması olabilir. Şu ürünü tavsiye deriz: STP® Duman Önleyici.

 

DARBE VE DETONASYON

Aracınızın motorundan özellikle bir arabayı sollarken ya da yokuş çıkarken darbe ya da detonasyon sesi mi geliyor? Ateşleme odası sorunu motorunuzun bunu yapmasına sebep olabilir. Şu ürünleri tavsiye ederiz: STP® Benzin Oktan Güçlendirici, STP® Benzin Tam Sistem Temizleyici.

 

DÜŞÜK KİLOMETRE PERFORMANSI/ YAKIT EKONOMİSİ

Aracınızın kilometre performansı (bir depo yakıt ile katedilen km’de azalma) eskiden olduğu gibi değil mi? Bu sorunun en yaygın sebebi Yakıt enjektörü / yakıt sistemi kirlilik sorunudur. Şu ürünleri tavsiye ederiz: STP® Benzin Enjektör Temizleyici, STP® Dizel Enjektör Temizleyici, STP® Benzin Tam Yakıt Sistem Temizleyici veya STP® Dizel Tam Yakıt Sistem Temizleyici.

 

PERFORMANS KAYBI, DURAKSAMA & TEKLEME

Aracınız performansının bir kısmını kaybetmiş gibi mi görünüyor? Çalışmakta zorluk çekiyor ve sık sık duraksıyor ve tekliyor mu? Bunların hepsi zamanla yakıt giriş sisteminde birikebilecek çökeltilerle alakalı sorunların belirtileridir. Şu ürünleri tavsiye ederiz: STP® Benzin Tam Yakıt Sistem Temizleyici veya STP® Dizel Tam Yakıt Sistem Temizleyici.

 

RÖLANTİDE DÜZENSİZ ÇALIŞMA

Hiç aracınızın artık rölantide eskisi gibi yumuşak çalışmadığını fark ettiniz mi? Rölantide düzensiz çalışma, yakıt giriş sistemi tarafından enjekte edilen yakıt çökeltilerinin / kirlerinin yakıt sisteminde birikmesinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Şu ürünleri tavsiye ederiz: STP® Benzin Enjektör Temizleyici veya STP® Dizel Enjektör Temizleyici.

 

AZ VEYA ÇOK VURUNTULU YA DA GICIRDAYAN DÖNÜŞLER

Direksiyonu döndürdüğünüzde (örneğin park ederken) kaportanın altından vuruntu / gıcırdama sesleri duyuyor musunuz? Eğer öyle ise direksiyon sıvınız azalmış olabilir veya sistemde sorunlar olabilir. Haznedeki sıvı seviyesini kontrol ediniz. Şu ürünü tavsiye ederiz: STP® Hidrolik Direksiyon Bakım Sıvısı.

 

DİZEL PARTİKÜL FİLTRE SORUNU

Dizel otomobilinizin Dizel Partikül Filtresinde kirlilik sorunu mu var? Bu nedenle oluşan araç performans sorunu mu yaşıyorsunuz? Aracınızın DPF’inin düzenli koruma ve temizliği için şu ürünü tavsiye ederiz: STP® Dizel Partikül Filtre Temizleyici.

 

YAKIT TASARRUFUNA DAİR İPUÇLARI

 

DAHA AZ ARAÇ KULLANMADAN YAKIT TASARRUFU YAPIN

 

SÜRÜŞ ALIŞKANLIKLARI

Nasıl hızlandığınız yakıt kilometre performansınınızı etkiler. Seyahatlerinizi çok fazla dur - kalk gerektiren sürüş alanlarından kaçınacak şekilde planlayın. Aynı zamanda oto yolda sabit bir hızda ilerlemek için “hızkontrol”ü kullanın.

 

YAKIT AKIŞI (ATEŞLEME)

Yakıt konusunda paranızın karşılığını almak için en hayati noktalardan biri de yakıt akışının engellenmediğinden emin olmaktır. Optimum verimlilikte yakıt kullanımı, yakıt enjektörlerinizdeki çökeltilerin giderilmesini sağlayacaktır. Çökeltiler 2.000 kilometre civarlarında şekillenmeye başlarlar. Araştırmalar, çökeltilerin yakıt verimliliğini 11% oranına kadar düşürebileceğini göstermiştir. Zararlı çökeltilerin yakıt sisteminde birikmesini önlemenin harika bir yolu ise STP® Benzin Tam Yakıt Sistem Temizleyici veya STP® Dizel Tam Yakıt Sistem Temizleyici ürünümüzü kullanmanızdır.

 

LASTİK BASINCI

Otomotiv endüstrisi kaynaklarına göre az şişirilmiş bir lastik yakıt ekonomisini her kayıp basınç ölçüsü için en az 2% azaltıyor. Eğer lastikleriniz az şişirilmişse, motorunuz aracınızı itmek için daha çok çalışacaktır. Aracınızın lastikleri sıcakken hava basıncını ölçmeyiniz. Sıcaklık lastik basıncını arttırdığı için bunun doğru sonuç vermeyeceğini lütfen aklınızdan çıkartmayın. Aracınızın lastik basıncını kontrol ettiğinizde aracınızı bir – iki kilometreden fazla kullanmadığınızdan emin olunuz. Lastiklerinizin kullanıcı klavuzunuza uygun olarak şişirildiğinden emin olmak için önlemler alınız. Aşırı şişirmek de ayrıca zorlu ve tehlikeli bir sürüşe sebep olacaktır.

 

AĞIRLIK

Aracınızın ağırlığının düzgün bir şekilde dağıldığından emin olun. Aracınızın üstünde çok fazla ağırlık taşımayın, eğer taşırsanız, ağırlığın daha eşit yayıldığından emin olmak için bir taşıyıcı kullanın. Aynı zamada sadece temel acil durum ekipmanlarını ve bagajınızda bulunmasına gerçekten ihtiyaç duyduğunuz nesneleri arabanızda taşıyın.

 

AERODİNAMİK

Sürüş anında aracınıza uygulanan direnç yakıt ekonominiz üzerinde etkili olabilir. Ne kadar hızlı sürerseniz, aerodinamik direnciniz o kadar yükselir. Aracınıza gereksiz direnç yüklemesini önlemek için ihtiyacınız olmadığında taşıyıcı ilave bagaj aparatlarını ve bisiklet taşıyıcılarını çıkartınız.

 

STP® YAKIT KATKI MADDELERİNİ KULLANARAK ÇÖKELTİLERLE SAVAŞIN

ÇOĞU ARAÇ MOTORUNDA OLAN SORUN

Yakıttaki kirlilik, yakıt enjektörlerinde, giriş valflerinde ve yanma odalarında çökelti oluşmasına sebep olabilir. Bu sorun hem eski hem de yeni motorlar için geçerlidir. Zararlı çökeltiler 4,000 km’den daha az bir mesafede aşağıdaki sebeplerle oluşabilirler:

 

ÇÖZÜM

STP® Tam Yakıt Sistemi Temizleyici. - en güçlü formülümüz- zararlı çökeltileri yok etmek için çok güçlü deterjanlar içerir. Bir ambalaj temizleyici, motor performansınızı ayarlamak için bütün yakıt sisteminizi ve yakıt enjektörlerinizi, giriş valflerini ve hatta ulaşılması zor ateşleme odalarını temizler.

HAKKIMIZDA

DİSTRİBÜTÖRLERİMİZ

İLETİŞİM

MARKALAR

HAKKIMIZDA

PhiOil

Armored Auto Group

STP

Armor All

Tuff Stuff

ÜRÜNLER

Armor All

STP

DİSTRİBÜTÖRLERİMİZ

İLETİŞİM

Küçükbakkalköy Mah. Altay Sk.

Avukatlar Sit. No:6 B/2

Ataşehir 34750 İstanbul / Turkey

t: +90 216 575 55 46

f: +90 216 575 55 48

info@phioil.com