PhiOil

Eni Lubricants

STP

Orlen Oil

PhiOil Otomotiv ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti. 2014 Ekim ayında kurulmuş olmakla beraber uzun yıllara dayanan kurumsal ve sektörel deneyimi ve alt yapısı ile hızlı büyüme hedeflerine sahip bir firmadır. Madeni Yağ ve Oto Bakım ve Katkı ürün grubu özellikle yoğun deneyime sahip olduğu alandır.

PhiOil, otomotiv ürün gruplarında bazı markalarda kendi bölgelerinde bayilikleri bulunan (Madeni yağ, Gres, Akü, Filtre, Lastik, Katkı ve Servis Ürünleri vb.) iki büyük distribütör şirket ile birlikte, 1996 yılından bu tarihe, içinde dünya devi uluslararası markalar, bilinen ve saygın yerel markalar olmak üzere madeni yağ ve katkı sektöründe saha ve üst düzey Satış ve Pazarlama yöneticilik deneyimleri bulunan toplam üç ortaktan oluşan bir firmadır.

Madeni Yağ PhiOil’in faaliyet alanı içinde bulunmakla birlikte Armor Auto Group (AAG) ilk sözleşme imzaladığı uluslararası firmadır. PhiOil Şubat 2015 itibarı ile AAG bünyesinde bulunan STP, Armor All ve Tuff Stuff markalarının uzun dönemli münhasır Türkiye Genel Distribütörü’dür. 1970’lerden itibaren Türkiye pazarında da bulunan, pazarda etkin olduğu ilk uzun dönemler hariç özellikle son yıllarda Türkiye’de hak ettiği yerlerde bulunmayan STP markası PhiOil’in ana markasıdır.

 

ABD’de ve Türkiye’de Hiç Birisi Yokken STP Vardı

STP markası adı altında yağ ve yakıt katkıları, bakım ürünleri ve servis bakım ürünleri olmak üzere yaklaşık 75 kalem ürün çeşidi mevcuttur. STP halen 100’ün üzerinde ülke pazarında yer alan ve 1954 yılında üç arkadaşın sadece 3.000 USD sermaye ile oluşturduğu bir markadır / firmadır. 1954 yılında “Scientifically Treated Petroleum” (Bilimsel Olarak İşlem Görmüş Petrol) kelimelerinin kısaltılmış hali olan STP markası ile otomobil garajında motor yağı katkısı olarak ilk üretime başlanılmıştır. Sadece 1970 yılına gelindiğinde ABD’de %85 pazar payına sahip, 238.000 petrol istasyonunun ve 37.000 oto yedek parça toptancısının %99’unda yer alan bir marka haline gelmiştir. Marka, günümüzde alanında etkin AR-GE faaliyetleri, geniş ürün gamı ve 1959 ile başlayıp efsane birçok isimle buluşan ve halen de devam eden motor sporları sponsorlukları ile sektöründe üst segment bir markadır. Sadece bir örnek olarak, STP ilk olarak 1950 ve 1960’larda ABD Bonneville’de Dünya Kara Hız Rekoru’nu kıran şimdiki adıyla Bloodhound projesinin kurucu ana sponsorudur. Ekim 1997’de 1.228 km/saat ile Dünya Kara Hız Rekorunu tekrar kıran ve bugünlerde 1.000 mph / 1.610 km/saat ile yeni rekor sınırını hedefleyen ve devam eden Bloodhound projesinin sponsoru olmaya devam etmektedir.

Ayrıca AAG markaları içinde 50 yılı aşkın deneyime sahip Armor All markası altında, dahili ve harici oto bakım ürünleri, lastik ve jant temizleyiciler, oto bakım ıslak mendilleri ve aksesuarlar olmak üzere yaklaşık 90 çeşit ürün bulunmaktadır. Armor All markası ABD’de hali hazırda sektöründe pazar lideridir..

Tuff Stuff markası ise, AAG bünyesinde yer alan STP ve Armor All harici genel bakım ürün çeşitleri (Ev ve otolarda kullanılabilen genel bakım ürünleri) ve 1969 yılına dayanan geçmişi ile bir diğer köklü markadır.

 

HAKKIMIZDA

MARKALAR

DİSTRİBÜTÖRLERİMİZ

İLETİŞİM

HAKKIMIZDA

PhiOil

Armored Auto Group

STP

Armor All

Tuff Stuff

ÜRÜNLER

Armor All

STP

DİSTRİBÜTÖRLERİMİZ

İLETİŞİM

Küçükbakkalköy Mah. Altay Sk.

Avukatlar Sit. No:6 B/2

Ataşehir 34750 İstanbul / Turkey

t: +90 216 575 55 46

f: +90 216 575 55 48

info@phioil.com