GÜVENLİK

 

AŞAĞIDA VERİLEN KOLAY UYGULANABİLİR GÜVENLİK İPUÇLARINI TAKİP EDEREK KENDİNİZİN VE AİLENİZİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYIN

Eğer bu konular hakkında herhangi bir sorunuz olursa lütfen konuyla ilgili kullanıcı klavuzunuza başvurunuz.

 

LASTİKLER

Lastikler arabanızdaki en kritik güvenlik nesnelerinden biridir. Kullanıcı klavuzunuzda belirtilen uygun basınç düzeyinde şişirilmeleri gereklidir. Ayrıca aşınma ve hasar olup olmadığı konusunda kontrol edilmeleri gereklidir. Aşırı aşınma ve herhangi bir hasar olması durumunda derhal müdahale edilmesi gereklidir. Yedek lastiğinizin de hava basıncını ayrıca kontrol etmelisiniz. Bununla birlikte doğru kriko koluna sahip olduğunuzdan ve nasıl kullanacağınızı bildiğinizden emin olunuz.

 

 

 

FARLAR, STOP LAMBALARI VE DİĞERLERİ

Farlarınızı açın ve aracınızın etrafında yürüyün, hepsinin eşit derecede parlak, temiz olduğundan ve içinde su olmadığından emin olun. Frenleri ve park ışıklarını kontrol etmek için yardım alın ve sinyaller ve dörtlüleri açmayı unutmayın. Aynı zamanda araçta her zaman yedek ampul ve duy bulundurmayı unutmayın.

 

 

 

 

 

CAM SİLECEKLERİ

Silecek lastiklerini çatlaklar ve yıpranmalara karşı kontrol edin. Eğer silecek lastikleri gıcırdıyorsa ya da camın üzerinde iz bırakıyorsa, silecek lastiklerini değiştiriniz.

 

 

 

 

 

 

 

ÖN CAM YIKAYICILARI

Yıkayıcıların çalışıp çalışmadığını ve sıvı düzeyini kontrol ediniz. Sıvı öncamın tamamını kaplayan eşit ve düzenli bir şekilde sıkılmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

EGZOZ KAÇAKLARI

Motoru çalıştırın ve aracınızın altından gelen sıradışı seslerin olup olmadığını dinleyin. Kaçak yapan bir egzoz sistemi, zehirli karbon monoksit gazını aracın içine verir.

 

 

 

 

 

 

 

 

FRENLER

İş aracın durdurulmasına geldiğinde, pedalların nasıl hissettirdiğine ve normal olmayan bütün seslere dikkat edin. Bunu bir de camlar açıkken deneyin ve tabii ki fren sıvı seviyelerini kontrol edin.

 

 

 

 

 

 

 

SÜSPANSİYON VE DİREKSİYON

Aracı sürün ve vuruntulara ve direksiyonda gevşeklik hissine dikkat edin. Bunlar sorun işaretleri olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HAVA YASTIKLARI

Motor çalışırken hava yastığı uyarısı ışığının yanıp yanmadığını görmek için kontrol panelini kontrol ediniz. Araba çalıştırıldığında ışık anlık olarak yanar ve sistemin çalıştığı doğrulandıktan bir kaç saniye sonra söner. Kaza sonucu dağılmış hava yastıklarını mutlaka her zaman yeni hava yastıklarıyla değiştiriniz.

 

 

 

 

 

ACİL DURUM KİTİ

Bagajınızda bulundurmanız gereken güvenlik aletleri bir fener, işaret fişeği, yansıtıcılı üçgenler, fosforlu yelek, akü takviye kabloları, çeki halatı ve sağlık çantasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

KORNA

Kornanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin, ne zaman lazım olacağını hiçbir zaman bilemezsiniz.

HAKKIMIZDA

DİSTRİBÜTÖRLERİMİZ

İLETİŞİM

MARKALAR

HAKKIMIZDA

PhiOil

Armored Auto Group

STP

Armor All

Tuff Stuff

ÜRÜNLER

Armor All

STP

DİSTRİBÜTÖRLERİMİZ

İLETİŞİM

Küçükbakkalköy Mah. Altay Sk.

Avukatlar Sit. No:6 B/2

Ataşehir 34750 İstanbul / Turkey

t: +90 216 575 55 46

f: +90 216 575 55 48

info@phioil.com