SIK SORULAN SORULAR

 

GENEL

 

HARİCİ, DAHİLİ, LASTİK VE JANT TEMİZLİĞİ

HARİCİ KORUYUCU / BAKIM ÜRÜNLERİ

 

BU ÜRÜNLERİN, ARABAMIN ÇEŞİTLİ YÜZEYLERİNDE GÜVENLE KULLANILABİLECEĞİNDEN EMİN OLMAM GEREK, NASIL EMİN OLABİLİRİM?

Ürünlerimiz, arabanızın çoğu yüzeyinde kullanım açısından güvenlidir. Bir ürünü kullanmadan önce emin olma isteğinizi anlıyoruz. Lütfen kullanım talimatlarına uygun kullanın.

 

ARMOR ALL® ARABA YIKAMA KONSANTRESİ ARABAMIN CİLASINI ETKİLER Mİ?

Hayır. Armor All® Araba Yıkama Konsantresinin şeffaf kaplamalar da dahil olmak üzere bütün otomobil cilaları üzerinde kullanılabileceği gerekli testler yapılarak kanıtlanmıştır. Bu ürün arabanızdaki cilayı soymadan mükemmel bir parlaklık katacaktır.

 

ARMOR ALL® ARABA YIKAMA KONSANTRESİNİ ŞEFFAF KAPLAMA DAHİL BÜTÜN BOYA TÜRLERİ ÜZERİNDE KULLANABİLİR MİYİM?

ARMOR ALL® Araba Yıkama Konsantresi, bütün otomobil boya türleri ve şeffaf kaplama üzerinde uygulanması güvenlidir. Sadece arabanızı bu konsantre ürünü suyunuza ekleyin, yıkayın, durulayın ve iz kalmayacak şekilde kurulayın.

 

ARMOR ALL® ARABA YIKAMA KONSANTRESİ SİLİKON, AMONYAK YA DA PETROL DESTİLALARI İÇERİR Mİ?

Armor All® Araba Yıkama Konsantresi bu maddelerin hiçbirini içermez.

 

ARMOR ALL® ARABA YIKAMA KONSANTRESİNİ BASINÇLI YA DA GÜÇLÜ YIKAMADA KULLANABİLİR MİYİM?

Armor All® Araba Yıkama Konsantresini bir kovanın içinde suyla karıştırarak (kullanma talimatlarını dikkate alınız)  kullanmanızı öneririz. Ürünü sulandırdıktan sonra bir sünger ile kullanmanızı öneririz.

 

ARMOR ALL® ARABA YIKAMA KONSANTRESİNİ DİREK GÜNEŞ ALTINDA UYGULAYABİLİR MİYİM?

En iyi sonuçlar için Armor All® Araba Yıkama Konsantresini direkt güneş altında ya da aracın yüzeyi sıcakken kullanmanızı önermiyoruz. Bu ürün en ideal olarak soğuk, hatta gölge altındaki aracınız üzerinde kullanılmalıdır.

 

ARMOR ALL® ARABA YIKAMA KONSANTRESİ, PENCERELER VE BAHÇE MOBİLYALARI GİBİ EV YÜZEYLERİNDE KULLANILABİLİR Mİ?

Armor All® Araba Yıkama Konsantresi en çok kolay ve hızlı temizleme özelliğiyle tanınmaktadır. Bu ürün plastik ve cam yüzeyler üzerinde de güvenle kullanılabilir. Eğer bu ürünü pencereler ve bahçe mobilyaları, sentetik kumaşlar gibi ev yüzeylerinde kullanırsanız, ilk olarak görünmeyen bir kısmında test ediniz.

 

ARMOR ALL® ARABA YIKAMA KONSANTRESİNİN RAF ÖMRÜ NE KADARDIR?

Armor All® Araba Yıkama Konsantresinin raf ömrü genel olarak 1 yıldan 2 yıla kadardır.

 

ARMOR ALL® ARABA YIKAMA KONSANTRESİNİ, KIŞIN DONMUŞ OLSA DA KULLANABİLİR MİYİM?

Kesinlikle. Sadece ürünü kullanmadan once oda ısısına getirin ve çalkalayın.

 

DAHİLİ KORUYUCU BAKIM ÜRÜNLERİ

 

BU ÜRÜNLERİN, ARABAMIN ÇEŞİTLİ YÜZEYLERİNDE GÜVENLE KULLANILABİLECEĞİNDEN EMİN OLMAM GEREK, NASIL EMİN OLABİLİRİM?

Ürünlerimiz, arabanızın çoğu yüzeyinde kullanım açısından güvenlidir. Bir ürünü kullanmadan önce emin olma isteğinizi anlıyoruz. Lütfen kullanım talimatlarına uygun kullanınız.

 

ÖN PANELİMİ RENK SOLMASINDAN VE ÇATLAMALARDAN NASIL KORUYABİLİRİM?

En iyi koruma, arabanızı her yıkadığınızda koruyucu kullanmanız ile elde edilir. Armor All® Koruyucuları, ön panelinizin güneş (UV) ışınları yüzünden renginin solmasını önlerken, aynı zamanda ozonun zararlı etkilerine karşı da koruma sağlar.

 

ARMOR ALL® KORUYUCULARINI ARABA KOLTUKLARI, MOBİLYALAR VE AYAKKABILAR GİBİ DERİ YÜZEYLERDE KULLANABİLİR MİYİM?

Armor All® Deri Bakımı Koruyucu ürünleri deri ev mobilyalarınız üzerinde kullanmak için idealdir. Özel üretilmiş deri ürünlerimiz, gerek arabanızda gerekse evinizde, derilerinizin yeni görünümünü koruyarak bakımını yapacaktır. Bu ürünler süet, geyik derisi ya da kumaş üzerinde kullanılmak için tasarlanmamıştır. Diğer tarafta bank ya da sele gibi kaygan yüzeylerde kullanmak için de tasarlanmamıştır. Eğer belli bir yüzey hakında şüpheleriniz varsa, şüpheli bölgeyi önce test etmek her zaman akıllıca olacaktır.

 

ARMOR ALL® KORUYUCULARI VE DİĞER MARKALAR ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Armor All® Koruyucuları, sentetik kumaş, lastik ve aracınızdaki plastik yüzeylerin korunması konusunda lider markadır. Armor All® Orjinal Koruyucunun düzenli kullanımı sadece UV hasarı, renk solması ve kaçmasına karşı koruma sağlamaz, aynı zamanda inanılmaz bir parlaklık da sunar.

 

ARMOR ALL® KORUYUCULARININ RAF ÖMRÜ NE KADARDIR?

Armor All® Koruyucularının raf ömrü 3 ila 5 yıl arasındadır.

 

ARMOR ALL® KORUYUCU ÜRÜNLERİMİ ÖN PANELİMDE KULLANABİLİR MİYİM; ÇATLAMALARA SEBEP OLUR MU?

Armor All® Koruyucu ürünlerini güvenli bir şekilde arabanızın ön panelinde kullana bilirsiniz ve çatlmaya neden olmaz. Hatta Armor All® Koruyucu ürünleri özellikle UV hasarlarına (çatlama ve renk solması gibi) karşı koruma sağlaması için üretilmiştir. Koruyucularımız ön panelinizin yeni gibi görünmesini sağlayacaktır.

 

ARMOR ALL® KORUYUCU ÜRÜNLERİNİ, BEYAZ ŞERİTLİ LASTİKLER DAHİL OLMAK ÜZERE BİSİKLET, MOTOSİKLET GİBİ LASTİKLER ÜZERİNDE KULLANABİLİR MİYİM?

Armor All® Koruyucu ürünleri aracınızın lastiklerini temizlemek, parlatmak ve korumak için idealdir. Sadece yüzeye spreyi sıkın ve harika bir parlaklık ve uzun süreli temizlik için emilmesini bekleyin ve silin. Fakat bu ürünlerin bisiklet ve motosiklet lastiklerinde kullanılması, kayganlığa yol açacağı için önerilmez.

 

ARMOR ALL® KORUYUCULARINI KAUÇUK ÜZERİNDE KULLANABİLİR MİYİM?

Evet. Armor All® koruyucu ürünleri özellikle parlak kauçuk yüzeyleri korumak, temizlemek ve parlatmak için tasarlanmıştır. Armor All® koruyucularını düzenli olarak kullanmak, kauçuk yüzeylerinizin çatlamasını, UV ışınlarının yol açtığı hasarı, solmayı ve renk solmasını önlemenin en kolay yoludur.

 

ARMOR ALL® KORUYUCULARINI EV YÜZEYLERİNDE KULLANABİLİR MİYİM?

Armor All® Koruyucuları genel olarak aracınızı temizlemek, korumak ve parlatmak için kullanılsa da, sentetik kumaşlar, kauçuk ve sert renkli plastik yüzeyler gibi birkaç ev yüzeyinde de kullanabilirsiniz. Şüpheli bölgeyi ilk olarak test edin ve ürünü kayganlığı problem olacak yerlerde kullanmaktan kaçının.

ARMOR ALL® TEMİZLİK ÜRÜNLERİNİ EVİMDE KULLANABİLİR MİYİM?

Bu ürünler muhtemelen pek çok ev yüzeyinde de kullanılabiliyor olsalar da, otomobillerde kullanılması için üretilmiş ve test edilmiştir. Sadece şüpheli bölgeyi ilk olarak test edin ve ürünü kayganlığı problem olacak yerlerde kullanmaktan kaçının.

 

LASTİK & JANTLAR

 

BU ÜRÜNLERİN, ARABAMIN ÇEŞİTLİ YÜZEYLERİNDE GÜVENLE KULLANILABİLECEĞİNDEN EMİN OLMAM GEREK, NASIL EMİN OLABİLİRİM?

Ürünlerimiz, arabanızın çoğu yüzeyinde kullanım açısından güvenlidir. Bir ürünü kullanmadan önce emin olma isteğinizi anlıyoruz. Lütfen kullanım talimatlarına uygun kullanın.

 

ARMOR ALL® LASTİK TEMİZLEYİCİLERİNİ HER TÜR LASTİK ÜZERİNDE KULLANABİLİR MİYİM?

Armor All® Lastik Temizleyicisi her türlü otomobil lastik, jant, kapak ve çerçeve üzerinde kullanılabilir.

 

ARMOR ALL® LASTİK TEMİZLEYİCİSİNİ AŞIRI SIKTIĞIMDA JANTLARIMA SIÇRAMASI GÜVENLİ MİDİR?

Armor All® Lastik temizleyicileri pek çok lastik, jant, kapak ve çerçeve üzerinde kullanılmak üzere üretilmiştir. Ürünün kaplamasız alüminyum ve krom üzerinde kullanılması önerilmez. Ürünü kullanmadan önce şüphe duyulan alanda denemenizi tavsiye ederiz.  Eğer buğulanma ya da lekeler ortaya çıkarsa kullanmayı bırakınız.

 

İÇİNDEKİ MADDELER NELERDİR? SİLİKON, ALKOL YA DA PETROL DESTİLATLARI İÇERİRLER Mİ?

Armor All® Lastik Temizleyici surfaktif (Yüzey Etkin Madde) ve sodyum metasilikat içerir. Armor All® Lastik Köpüğü® Koruyucu silikon ve propelant içerir. Armor All® Ekstra Lastik Parlatıcı ürünler silikon, petrol çözücüler ve hoş koku içerir.

 

ARMOR ALL® LASTİK ÜRÜNLERİNİN LASTİKLERİN ÜZERİNDE KURUMASI NE KADAR SÜRE ZAMAN ALIR?

Türüne göre değişir, uyguladıktan sonra Armor All® Lastik ürünlerinin kuruması için ortalama 10 – 15 dakika gerekir. Kuruma bilgisi için lütfen ambalajın üzerindeki ürün kullanma bilgilerine bakınız.

 

ARMOR ALL® LASTİK TEMİZLEYİCİLERİNİ FREN KOMPASI VE FRENLERDEKİ TEKERLEK SİLİNDİRLERİ GİBİ MOTOR PARÇALARINDA KULLANABİLİR MİYİM?

Armor All® Lastik Temizleyicileri özellikle araç jantlarında, kapaklarında ve lastik kenarlarında kullanılmak üzere formüle edilmiştir. Bu ürünü arabanızın motoru ve frenleri de dahil olmak üzere başka parçalar üzerinde kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 

ARMOR ALL® LASTİK KÖPÜĞÜ® KORUYUCUSU YA DA ARMOR ALL® EKSTRA LASTİK PARLATICI ÜRÜNLERİNİ FİBERGLAS YA DA AVLU MOBİLYALARINDA KULLANABİLİR MİYİM?

Armor All® Lastik Köpüğü® Koruyucusu ya da Armor All® Ekstra Lastik Parlatıcı ürünü fiberglas ya da avlu mobilyalarında kullanmanız önerilmez. Bu ürünler özellikle lastikler için tasarlanmıştır.

 

HAKKIMIZDA

DİSTRİBÜTÖRLERİMİZ

İLETİŞİM

MARKALAR

HAKKIMIZDA

PhiOil

Armored Auto Group

STP

Armor All

Tuff Stuff

ÜRÜNLER

Armor All

STP

DİSTRİBÜTÖRLERİMİZ

İLETİŞİM

Küçükbakkalköy Mah. Altay Sk.

Avukatlar Sit. No:6 B/2

Ataşehir 34750 İstanbul / Turkey

t: +90 216 575 55 46

f: +90 216 575 55 48

info@phioil.com